LİSELER ARASI 3D YAZICI ATÖLYE VE YARIŞMASI

Darüşşafaka Eğitim Kurumları ev sahipliğinde 3Durak, Sigma3D, Zaxe ve Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası işbirliğinde bu yıl ilki olacak olan “Liseler arası 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması” başlıyor!

Yaratıcılık, problem çözme, işbirliği, teknolojik araçları kullanma, zamanı etkili yönetme, girişimcilik gibi pek çok beceri bu yarışmanın odak noktası. Liseler arası düzenleren yarışmada, ekipler kurulacak ve gençler farklı disiplinleri keşfederek üretecekler. 5-6 Mart 2016 tarihinde 2 günlük atölye çalışmasının ardından 12 Mart 2016 günü yarışma başlayacak.

 

“Ekibini Kur! Hayal Et ve Tasarla! 3D Yazıcı ile Üret!”

 

Takımlar 5’er kişilik kuruluyor. İlk gün herkes 3D yazıcı teknolojisini tanıyacak ve uzmanlardan ‘tasarım / modelleme’ konusunda eğitim alacak. Ardından takımlara görevler verilecek ve bunu iş fikrine dönüştürecek tasarımları yapmaları sağlanacak. Yarışma gününde ise yazıcıları kullanarak oluşturdukları iş fikirlerini juriye sunacaklar. Dereceye giren okulların ödülleri ise şöyle;

  1. ZAXE Discovery 3D Yazıcı
  2. 3Doodler 3D Kalem
  3. 3D Büst

 

Meraklı çocuklara duyurun, 21.yy’ın iş fikirlerine tanıklık etme ve keşfetme şansı yakalayın. Son başvuru tarihi 12 Şubat 2016.

BAŞVURU İÇİN
http://3dyaziciatolyesi.com/

Paylaş

Benzer Haberler