INTEL ROBOT YARIŞMASI

Robotlara pek bi meraklıyız. Sanayi tiplerinden, ev robotlarına yaşamın hızını ikiye katlıyor belki ama, başka meraklara yönelebilecek zamanı bize kazandırıyor da. Peki 21.yy’ın en şaşalı teknolojik dönemini yaşarken, robotlar nereye doğru evrimleşiyor? Robotlar artık insan bedeninin bir parçası, geliştirilen yeni mikro çiplerle neredeyse bir nöron kadar da akıllı. Siz de bu alana meraklıysanız, elektronik bilginizi test edecek mucitlikler peşindeyseniz ve girişmciliğinizi robotlar üzerine yapmak istiyorsanız, INTEL ve TIM işbirliğiyle düzenlenen Robot Yarışması’na bir göz atın.

3-4-5 Aralık’ta Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında düzenlecek Robot Yarışması’nın başvuruları başladı. Seçilen projeler İstanbul ve Ankara’da düzenlecek Demo Günleri’nde uzman bir juri tarafından değerlendirilecek. Bu robotlardan 50 tanesi Türkiye İnovasyon Haftası’nda sergilenmek üzere seçilecek.  Ayrıca yarışma kapsamında 1.ye 10.000 TL, 2.ye 7.500TL, 3.ye de 5.000 TL ve ilk 10’a giren tüm robot sahiplerine 1.000 TL ödül verilecek.

Robotlarınızı sergilemek için 16 Ekim’e kadar, şu adresten başvuru yapmanız gerekiyor. Her yaştan insan, ister ekip halinde isterse bireysel başvuru yapabilir. Robotlar değerlendirilerken aranan özellikler ise; yenilik, çözüm üretme ve teknik kalite. Başvuru yaparken robotun işlevlerine yönelik fotoğraf ve videolar eklemeyi de unutmayın.

 

 

Paylaş

Benzer Haberler