50. Maker Meet-Up’ta Neler Oldu?

Alışılageldiği üzere her ayın ilk çarşambası Studio-X İstanbul’da buluşuyoruz. Bu ay ise 4 yıl 2 aydır hiç aksatmadan düzenlediğimiz Maker Meet-Up’ların 50.sini 4 Nisan’da gerçekleştirdik.

Bu maker Meet-Up’ta, topluluğumuzun içinde hep yanımızda olan Maker’lar söz hakkı alarak duygu ve düşüncelerini paylaştı. Farklı yaş gruplarından, farklı mesleklerden ve farklı disiplinlerden katılımcıları bir arada bulunduran topluluğumuzda herkesin ortak bir tutkusu var: üretmek! Üretme tutkusunun yanında bir diğer ortak nokta da birlikte gelişmek. Maker kültüründe üretmek kadar paylaşmanın da önemli olduğunun bilincinde olan Maker’larımız, birbirlerinden ne kadar çok şey öğrendiklerinden ve paylaşarak gelişmenin mutluluğundan bahsetti.

21 Nisan Cumartesi günü Kadıköy Yeldeğirmeni Mahallesi’nde gerçekleşecek olan Kadıköy Mini Maker Faire’in duyurusu yapıldı. Şenlik gibi geçecek olan mahalle festivalimizin proje başvuruları için:  http://kadikoy.makerfaire.com/projebasvurusu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

51. Meet Up’ın konusu Girişimci Maker’lar.  Sizleri 2 Mayıs Çarşamba günü saat 18:00’de Studio-X Istanbul’da bekleriz.

Paylaş

Benzer Haberler